inženýrská organizace se sídlem v Brně zaměřená na rozvoj infrastruktury měst a obcí

Výměníkové a předávací stanice tepla

Projektování na klíč

  • zhodnocení stávajícího stavu,
  • návrh řešení a volba optimální varianty,
  • vhodné dimenzování technologie,
  • stavební úpravy,
  • dálkový přenos provozních parametrů a měřidel tepla.

Nabízíme vhodné řešení při minimalizaci investičních a provozních nákladů výměníkových stanic.

Koncepční řešení zohledňuje všechny požadavky kladené na spolehlivý a bezpečný provoz. Požadavky vždy vycházejí z místních podmínek zohledněné v projekčním řešení.

Stanice je volena s ohledem na minimalizaci prostoru, potenciálních zdrojů poruch, náročnost obsluhy a naopak v maximální míře zajistit účinnost, provozní spolehlivost. Projektujeme výměníkové stanice od 50 kW do 100MW pára, horká voda. Zásobníkový, průtočný způsob přípravy teplé vody, příprava topné vody pro VZT , vytápění a speciální využití v bazénové technologii.

Projektování předávacích stanic znamená propojení a vzájemné optimalizování distribuční části teplárenských soustav se spotřebitelskou.

Máme velké zkušenosti s projektování nových atypických předávacích stanic stejně jako s aplikací typových předávacích stanic.

Spotřebitelská část předávací stanice zajišťuje v objektu regulaci parametrů topné vody pro vytápění dle nastavených požadavků a decentralizovanou přípravu teplé vody. Předávací stanice dle druhu média a konfiguraci terénu v oblasti projektujeme tlakově závislé nebo tlakově oddělené (nezávislé) ve většině případů deskovým výměníkem tepla. Při návrhu VS minimalizujeme obestavěný prostor a vhodnou volbou dimenzí a použitých komponent zaručit spolehlivý a hospodárný provoz stanice. Cílem je snaha minimalizovat investiční a provozních náklady stanice. Samozřejmostí je dodržení předepsaných hygienických předpisů vzniku a šíření hluku, proto jsou předávací stanice doplněny jednak o pasivní (pryžová pouzdra do závěsů potrubí), tak i aktivní (regulátory talkové diference).

Součástí projektování předávacích stanic je komplexní posouzení tepelné sítě v oblasti a návrh jejího zaregulování. Tento postup zabezpečuje návaznost na tepelnou síť při návrhu předávacích stanic. Návrhy předávacích stanic řešíme s návrhem vnitřních rozvodů v objektu a případně i s návrhem bytových předávacích stanic.

Máte zájem o více informací

Zavolejte nám nebo vyplňte formulář a my se vám do druhého pracovního dne ozveme.

Napište námOdesláním dotazu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.